Góly: E. Zula 2, M. Hollý, J Kuchta (11 m)

30. 4. 2016 - FK Senica - MŠK Žilina
 5 : 0 (0:0)

Góly: E. Závodský 3, M. Giľak 2

Foto zo zápasu

„Úvod zápasu začali lepšie hostia, boli pohyblivejší a mali dve nebezpečné situácie, ktoré sme ustáli. Postupne sme sa dostávali do hry, začali sme byť odvážnejší a do polčasu sme si vypracovali tri dobré gólové príležitosti, ktoré neskončili gólom. V 2. polčase nám vyšlo úplne všetko, mali sme výborný vstup, kde sme išli do vedenia po nájazde Závodského, potom striedajúci Giľák veľmi dobre naskočil do hry, strelil dva góly a zápas uzavrel znovu Závodský, ktorý identickými, krásnymi gólovými strelami rozhodol o našom víťazstve...Chalani si zaslúžia za predvedený výkon pochvalu a musí to byť pre nich impulz do ďalšej práce, aby na sebe robili ešte tvrdšie, pretože sa to oplatí.."

16. 4. 2016 - MFK Zemplín Michalovce- FK Senica
1 : 1 (1:0)

Gól: E. Závodský

„Zápas nám nevyšiel podľa našich predstáv. V 1. polčase nám viazla kombinačná hra, kazili sme ľahké lopty v strede ihriska a súperovi sme umožnili dostávať sa do brejkových situácií. Jednu z nich využil a zaslúžene sme prehrávali - 1:0. V 2. polčase sa naša hra výrazne zlepšila, začali sme viac kombinovať v strede poľa a podarilo sa nám vyrovnať, keď sa po peknej Zulovej prihrávke strelecky presadil Závodský - 1:1. V závere zápasu obidve mužstvá chceli vyhrať, hralo sa z jednej strany na druhú, ale vo finálnej fáze chýbal kľud a kvalita prevedenia. My sme si v tomto zápase nezaslúžili vyhrať, pretože náš herný prejav hlavne v 1. polčase nebol dobrý...”

9. 4. 2016 - FK Senica - ŽP Šport Podbrezová

1 :1 (1:0)

„Do zápasu sme vstúpili pasívnejšie, chýbala ponuková činnosť. Postupne sme sa dostávali do hry, strelili sme gól po peknej akcii Hollého, ktorý prihral lepšie postavenému Závodskému a ujali sme sa vedenia 1:0. Do polčasu sme chceli pridať ďalší gól, ale nepodarilo sa nám to. V 2. polčase sme nastúpili omnoho aktívnejšie ako v prvom, vypracovali sme si gólové príležitostí, ktoré sme nevedeli dotiahnuť do úspešného konca, a tak zákonite prišiel trest v podobe inkasovaného gólu, kde sme stratili chvíľkovú koncentráciu, čo súper využil a vyrovnal na 1:1. V závere sme chceli zápas strhnúť na svoju stranu, vytvorili sme si tlak, veľa štandardných situácií, ale vytúžený gól sa nám nepodaril streliť. Zápas nám ukázal, že musíme viac pracovať na finálnej fáze."

2. 4. 2016 - 1. FC Tatran Prešov - FK Senica
0 : 2 (0:2)

Góly: E. Zula. m. totka (11 m)

„K zápasu chalani pristúpili výborne, myslím si, že sme boli počas celého zápasu lepším mužstvom. V 1. polčase sme diktovali tempo hry, dostávali  sme sa do dobrých gólových príležitostí. Najskôr Závodský trafil zblízka do brankára, ihneď na to Zula po krídelnej akcii tesne minul súperovu bránu a Bašistova strela skončila v brankárovom náručí. Skóre zápasu otvoril po strele z priameho kopu Zula - 0:1. Do polčasu sme zvýšili na 0:2, keď sa z penalty nemýlil Totka. V 2. polčase sme kontrolovali priebeh hry, súpera sme nepustili do vážnejšej gólovej šance, ba naopak, my sme útočili do otvorenej obrany, ale v zakončení nám chýbali sily. Za predvedený výkon si chalani zaslúžia pochvalu.”

24. 3. 2016 - FK Senica - FK DAC Dunajská Streda
0 : 0

„Bol to vyrovnaný zápas, ktorému chýbali len góly. 1. polčas sme sa dostali do dvoch výborných gólových príležitostí, keď najskôr Zula z dobrej pozície trafil nad bránu. Do vedenia nás mohol dostať Galba, ktorý sa ocitol sám pred brankárom a ten ho fauloval vo vyloženej šanci, z ktorej sme vyťažili len štandardnú situáciu.  V 2. polčase sa hralo hore - dole, obidve mužstvá išli za víťazstvom, súper mohol z brejkovej situácie zápas rozhodnúť, kde nás podržal brankár Vrzala. My sme sa dostávali často pred súperovu bránu, ale vo finálnej fáze nám chýbala nadstavba...Vzhľadom na priebeh zápasu si myslím, že remíza je spravodlivá..”

16. 3. 2016 - FK Senica - FC Nitra

2 : 0 (2:0)
Góly:  V. Mičke, E. Zula

„V zápase s Nitrou sme sa chceli ukázať dobrým futbalom. Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, hrali sme kombinačne, mali sme veľkú prevahu v poli, vychádzali sme z ťažkých herných situácií futbalovo a boli sme aj efektívni. Gólovo sa najskôr presadil peknou strelou spoza 16-ky  Mička 1:0. Druhý gól padol po brejkovej situácií, keď sa Galba neukvapil, prihral nabiehajúcemu  Zulovi, ktorý chladnokrvne prekonal brankára hostí 2:0. Druhý polčas nebol dobrý futbal, viac sa bojovalo ako hralo, chýbala medzihra, ale pozitívne pre nás je, že sme neinkasovali gól, ustáli ťažké herné situácie, za čo chalanom patrí pochvala a poďakovanie. Musíme pracovať na tom, aby chalani hrali aktívny futbal počas celého zápasu, čo je samozrejme veľmi náročné, ale oni majú nato schopnosti, aby to dokázali...”

11. 3. 2016 - FK Dukla Banská Bystrica -FK Senica
0 : 1 (0:0)

Gól:  E. Zula

“Do zápasu sme chceli vstúpiť aktívne, čo sa nám podarilo. Mali sme častejšie loptu na svojich kopačkách, dobre sme kombinovali v strede poľa a v 12. minúte sme išli do vedenia, keď sa po peknom centri Závodského presadil v pokutovom území hlavou Zula 0:1. Domáci hrali nepríjemný futbal, založený na agresivite a dôraze a v útočnej fáze hry zvolili jednoduchý prechod nakopávanými loptami, na ktoré sme dobre reagovali... My sme mohli ešte v prvom dejstve zvýšiť skóre zápasu, keď Mičkova strela spoza 16-ky skončila na brvne. V 2. polčase sme začali znovu aktívne, chceli sme pridať druhý gól, ktorý mal na kopačke Závodský, ale trafil mimo brány. V závere zápasu sa súper dostával do štandardných situácií, ktoré sme ustáli a víťazstvo sme už nepustili...Chalani si zaslúžia pochvalu za to, že nechali na ihrisku všetky sily, hrali celým srdcom a boli tímoví...”

5. 3. 2016 - FK Senica - FC VSS Košice
2 : 1 (0 : 1)
Góly:  E. Zula, L. Šurek

Hodnotenie trénerom:“Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom sme pôsobili nervózne, chýbal nám pohyb a kazili sme množstvo ľahkých lôpt. Vypracovali sme si gólové šance, ale v zakončení sme boli málo dôrazní. Súper nám strelil gól z brejkovej situácie. V druhom polčase sme zvýšili pohyb, hrali sme aktívnejšie smerom dopredu, čo nám prinieslo ovocie. Vyrovnávajúci gól strelil hlavou Zula 1:1, ihneď nato nepremenil Galba pokutový kop, ale nakoniec sme víťazstvo strhli na svoju stranu, keď sa po Galbovej peknej prihrávke krásnou strelou spoza 16ky presadil Šurek 2:1. Chalani si zaslúžia pochvalu hlavne za druhý polčas, ukázali charakterové vlastnosti, išli za víťazstvom za nepriaznivého stavu a zápas dokázali otočiť v náš prospech.”