02.01.2016 19:40

29. 10. 2015 - FK Senica - AS Trenčín
2 : 1 (1 : 1)

Gól: M. Totka, D. Martišiak

„Úvod zápasu nám nevyšiel, už v 1. min išli hostia do vedenia, keď sa presadili po krídelnej akcii a my sme v pokutovom území nezachytili pohyb súperovho hráča. Tento moment s nami nezatriasol, ba naopak, museli sme byť ostražitejší a v útočnej fáze dôraznejší. 1. polčas sa hral futbal vo vysokom tempe, útoky sa striedali z jednej strany na druhú, ale vo finálnej fáze chýbala presná prihrávka. Vyrovnávajúci gól sme strelili po zachytení prihrávky Totku pred 16-kou súpera, ktorý technickou strelou nedal brankárovi šancu - 1:1. V 2. polčase tempo hry mierne kleslo, boli úseky hry, kde to bolo moc rozhárané, ale podstatné bolo, že obidve mužstvá chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Nám sa to podarilo, keď sa v závere zápasu presadil po rohovom kope Martišiak - 2:1. Potvrdilo sa, že keď chceme vidieť dobrý futbal, potrebujete naň dve mužstvá.“

24. 10. 2015 - SpartakTrnava - FK Senica
0 : 1 (0 : 0)

Gól: D. Martišiak

„V zápase sme chceli predviesť aktívny, kombinačný futbal založený na neustálom pohybe. V 1. polčase nám chýbala v strede poľa väčšia aktivita a ľahkosť v práci s loptou. Do vážnejšej gólovej príležitosti sa dostal Galba, ktorého strela tesne minula bránu. V 2. polčase sme boli futbalovejším mužstvom, išli sme neustále za gólom, ktorý padol po peknej akcii, keď Bašista našiel v krídelnom priestore Galbu, ktorého finálnu prihrávku zužitkoval v podobe gólu umiestnenou strelou Martišiak - 0:1. Ihneď nato sme mohli ísť do dvojgólového vedenia, keď sa opäť presadil v krídelnom priestore Galba a jeho center našiel hlavu Martišiaka, ale lopta tesne minula súperovu bránu. Vzhľadom na priebeh stretnutia (hlavne 2. Polčas) si myslím, že naše víťazstvo je zaslúžené.“

20. 10. 2015 - FK Senica - PartizánBardejov

Góly: D. Martišiak 2 (1 z 11 m)

„Vstup do zápasu sme mali zlý, súper sa dostal do šance po našej individuálnej chybe, kde trafil žrď. Od tohto momentu sme na ihrisku súpera zavreli až do konca polčasu. Gólovo sa presadil Martišiak po krásnej akcii v strede ihriska s následnou presnou finálnou prihrávkou od Závodského - 1:0. Vyrovnávajúci gól sme dostali po nedôslednosti hráčov v obrannej fáze hry. Pokračovali sme v aktívnej hre, trafili sme dvakrát brvno, presadzovali sme sa v krídelných priestoroch, ale vo finálnej fáze nám chýbal pokoj. V 2. polčase obraz hry pokračoval a prinieslo nám to ovocie. Opäť sme sa presadili po krídle, keď Galba prešprintoval obrancov súpera, dostal sa do pokutového územia, kde bol faulovaný. Pokutový kop premenil Martišiak - 2:1. Do vyloženej gólovej šance sa dostal ešte Totka, keď sa krásne uvoľnil pred 16-kou, ale jeho strela tesne minula bránu. Vzhľadom na priebeh stretnutia si myslím, že naše víťazstvo je zaslúžené.“

10. 10. 2015 - ŠK SFM Senec - FK Senica
2 : 4 (2 : 1)

Góly: M Totka, M. Giľák2, D. Martišiak

„Zápas sme začali veľmi aktívne. Už v 10. min sme sa ujali vedenia, keď sa po peknej akcii umiestnenou strelou presadil Totka - 0:1. Po góle sme pokračovali v aktivite, Martišiak nastrelil brvno, Hollý mohol taktiež zvýšiť skóre zápasu, ale v zakončení zaváhal. Automaticky prišiel trest v podobe dvoch gólov do našej siete, kde sme boli v obidvoch momentoch málo dôslední. V 2. polčase sme pokračovali v našej hre, ale zlom nastal až keď prišiel do hry striedajúci Giľák, ktorý za 20 minút stihol trafiť žrď, dať dva góly a na jeden prihrať... Zápas sme si skomplikovali, priebeh mohol byť úplne iný, a to len preto, že sme boli ľahkovážni vo finálnej fáze a mysleli si, že za priaznivého stavu sa nám nič nemôže stať.“

3. 10. 2015 - FK Senica - Slovan Bratislava
0 : 2 (0 : 1)

„Zápas nemal patričnú kvalitu, viac sa bojovalo, ako sa hral futbal. Som sklamaný z nášho herného prejavu, pretože sme pôsobili ustráchaným dojmom a namiesto kombinačnej hry sme sa prispôsobili hre súpera, ktorý hral silový futbal. Súper vyhral zaslúžene a my sa z tohto zápasu musíme poučiť.“

26. 9. 2015 - MŠK Žilina- FK Senica
3 : 3 (2 : 2)

Góly: M Galba, D. Martišiak, vlastný

„Tešili sme sa na zápas, pretože sme vedeli, že obidve mužstvá budú chcieť hrať otvorený futbal, čo sa nakoniec aj potvrdilo. Úvod sme mali výborný - už v 6. min sme sa dostali do dvojgólového vedenia, keď najskôr po Galbovej centrovanej lopte si súper strelil vlastný gól - 0:1. Ihneď nato nasledovala krásna akcia Kuchtu s Martišiakom a druhý menovaný umiestnenou strelou zvýšil na 0:2. Po góloch sme pokračovali v aktívnej hre, hralo sa vo vysokom tempe, útoky sa striedali z jednej strany na druhú. Domáci do polčasu stihli vyrovnať skóre zápasu. Najskôr po tečovanej strele zo strednej vzdialenosti a na 2:2 po nedorozumení našich hráčov v obrannej formácii. Po prestávke sa pokračovalo v nasadenom tempe, súper išiel do vedenia po rohovom kope - 3:2. Nám sa podarilo vyrovnať na konečných 3:3, keď sa strelecky presadil Galba. Potvrdilo sa, že keď chcete vidieť dobrý futbal, potrebujete obidve mužstvá, ktoré sa neboja hrať otvorenú partiu.“

19. 9. 2015 - FK Senica - MFK Zemplín Michalovce
2 : 2 (1 : 1)

Góly: J. Štefanka, D. Martišiak

„V 1. polčase bol náš herný prejav slušný, hra z našej strany mala tempo, ale chýbal pokoj, možno šťastie v zakončení (Závodský žrď, Totka brvno). Gól sme dostali z brejkovej situácie, kde sme zbytočne cúvali - 0:1. Gól na 1:1 sme dali po štandardnej situácii, keď bol dostatočne agresívny Štefanka. V 2. polčase sme neboli takí aktívni, zatriasol s nami gól na 1:2 po strele spoza 16-ky. Chalani chceli so zápasom niečo urobiť, podarilo sa nám streliť vyrovnávajúci gól, opäť po štandardnej situácii, keď na Galbov center si najlepšie nabehol Martišiak a hlavou prekonal brankára hostí - 2:2. V závere zápasu mohol strhnúť víťazstvo na našu stranu Závodský, ale jeho strelu brankár bravúrne vyrazil. Musíme pracovať na tom, aby sme tempo futbal vydržali hrať celý zápas, nie iba polčas.“

12. 9. 2015 - ŽP Šport Podbrezová - FK Senica

Góly: D. Martišiak, K. Ratica

„Bol to obojstranne výborný zápas, ktorý sa musel divákom páčiť. My sme si v 1. polčase vypracovali tri gólové šance, jednu premenil Martišiak a bolo 0:1. V 2. polčase sme v aktívnej hre mierne poľavili, súper mal územnú prevahu, ale do vyloženej gólovej príležitosti sme ho nepustili, ba naopak strelili sme druhý gól, keď sa strelecky presadil Ratica po Závodského individuálnej akcii. Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené a chalanom patrí pochvala za predvedený výkon.“

9. 9. 2015 - FC VSS Košice - FK Senica
2 :5 (0 : 2)

Góly: M. Galba 2, D. Martišiak 3

„V zápase sme boli lepším mužstvom, boli sme aktívni počas celého zápasu a zaslúžene sme vyhrali.“

5. 9. 2015 - FK Senica - Prešov
0 : 1 (0:0)

„Do 30. minúty sa hral vyrovnaný zápas. V 33. min sme po faule Štefanku obdržali ČK a tento moment ovplyvnil priebeh a úroveň celého zápasu. V 42. min sa súper strelou z 20 m ujal vedenia 0:1 a stanovil konečný výsledok. Súper vyhral zaslúžene a gratulujem mu k víťazstvu.“

25. 8. 2015 - DAC Dunajská Streda - FK Senica
3 : 2 (2 : 1)

Góly: D. Martišiak, J. Kuchta

„V 1. polčase sa súper ujal vedenia v 20. min po našej rozohrávke a následnej chybe stopéra. O päť minút už bolo 2:0 po našom autovom vhadzovaní. V 30. min po peknej akcii a pohotovom zakončení znížil Martišiak - 2:1. V 2. polčase v 51. min sme vyrovnali strelou z 20m Kuchta - 2:2. V 61. min sa domáci po rohovom kope opäť dostali do vedenia a stanovili konečný výsledok - 3:2. Počas celého zápasu sme boli lepším mužstvom, vypracovali sme si množstvo príležitostí, avšak doplácame na slabú koncovku a nekoncentrovanosť. Prvé dva góly súpera padli po našich hrubých chybách, čo by sa určite nemalo stávať.“

22. 8. 2015 - FC Nitra - FK Senica
1 : 1 (0 : 0)

Gól: M. Galba

„V 1. polčase sa hral priemerný futbal iba medzi 16-kami. Po prestávke sme 25 minút dominovali a vypracovali si niekoľko príležitostí, ale premenili sme len jednu. V 58. min po prihrávke Martišiaka išiel sám na bránu Galba a povedľa brankára skóroval - 0:1. V 65. min sa hra vyrovnala. V záverečných 5 minútach nás súper pritlačil a zaslúžene vyrovnal. V 79. min po štandardnej situácii a zlom postavení v defenzíve súper upravil na konečných 1:1. Strata vedenia v záverečnej minúte nás mrzí, ale v zápase sa zrodila spravodlivá remíza.“

11. 8. 2015 - FK Senica - FK Dukla Banská Bystrica

2 : 0 (2 : 0)
Góly: E: Závodský, D. Martišiak

„V úvodnom kole sme sa predstavili na domácej pôde proti B. Bystrici. V 1. polčase sme boli lepším mužstvom, snažili sme sa o rýchlu, kolmú hru a vytvorili sme si množstvo príležitostí. V 2. min sme sa dostali do vedenia Závodským, ktorý preloboval brankára - 1:0. V 9. min po veľmi peknej akcii sa presadil Martišiak - 2:0.  Naše ďalšie príležitosti zostali nevyužité. Súper mal do prestávky 2 šance, avšak obe sme im pripravili my, našou nekoncentrovanosťou v rozohrávke. V 2. polčase sme nezvládli úvodnú 10-minútovku, kedy nás hostia začali prehrávať v strede poľa. Od 51. min stretnutia sme opäť ovládli ihrisko, vytvorili si niekoľko šancí, ale bez gólu. S hrou a aj výsledkom som spokojný, ale musíme popracovať na prihrávke, lebo v zápase sa objavilo množstvo pokazených, nepresných prihrávok bez ataku súperovho hráča.“