Góly: M. Hudák 4, E. Závodský 3, K. Ratica 2, M. Galba 2, M. Rosa 1

1 : 1

Gól: K. Ratica

Slovan Bratislava - FK Senica
3 :  1

Hodnotenie: „Odohrali sme výborný zápas proti veľmi kvalitnému súperovi. O výsledku rozhodli 3 štandardné situácie. Prvý gól padol po priamom kope z 30m, keď sa strelou k tyči presadil Haramia. Druhý gól padol po rohovom kope, keď na zadnej žrdi nekrytý Jelínek zvýšil na 2:0.  A tretí gól sme dostali po priamom kope zboku ihriska v nadstavenom čase 1. polčasu, keď centrovaná lopta zapadla za brankára Vajsa. V poli sme boli Slovanu minimálne vyrovnaným súperom, bohužiaľ sme premenili len jednu šancu, keď pred koncom zápasu po peknej akcii Martišiak - Závodský - Ratica posledne menovaný doklepol zblízka do brány. V 1. polčase sme nastrelili brvno domácej brány po hlavičke Galbu a po našej najkrajšej akcii po osi Totka - Závodský - Martišiak sme trafili pohotovou strelou žrď domácej brány. S výkonom chlapcov som spokojný, snažili sme sa kombinovať, hrali sme priamočiaro, vytvárali sme si nebezpečné situácie, bohužiaľ sme neboli efektívni. Zápas mal výborné tempo. Viacero hráčov podalo nadpriemerné výkony, vynikajúcim výkonom sa prezentoval Totka.“

FK Senica - Slovan Levice
2 : 1

Góly: M. Galba, M. Hudák

Hodnotenie: „Od úvodu sa hralo väčšinou na súperovej polovici ihriska. Zo začiatku sme však mali problém sa dostať do nebezpečných situácií, chýbal nám väčší pohyb v strede ihriska, vpredu sme nepodržali loptu. Súper sa sústredil na bránenie na vlastnej polovici ihriska a vyrážal do rýchlych protiútokov, aktívny bol hlavne Koza. Do vedenia sme sa dostali po rohovom kope Búzeka, keď sa dôrazom presadil Galba. Do prestávky som však s výkonom hráčov nebol spokojný. Do 2. polčasu sme prestriedali, súper viac otvoril hru, čím sa skvalitnil zápas. Vytvorili sme si niekoľko výborných príležitostí, aj súper však neustále hrozil, v týchto momentoch nás podržal Vajs. V 50. min sme pridali druhý gól po veľmi peknej akcii trojice Ratica - Závodský - Hudák. Súper sa dostal do zápasu po rohovom kope a dôraze Horniaka. My si však stále vytvárali gólové príležitosti, bohužiaľ gól sme už nepridali. Myslím si, že sme dosiahli zaslúžené víťazstvo, mrzí ma veľké množstvo nepremenených príležitostí.“

TJ Spartak Myjava - FK Senica
0 : 3
Góly: K. Ratica, D. Martišiak, J. Kuchta

Milan Suchý (tréner): „Od začiatku sme boli lepším mužstvom, výborne sme kombinovali a boli aktívni. Už v 7. min sa po peknej akcii trojice Bašista - Totka - Hudák presadil zblízka Ratica. V 17. min po nádhernej prihrávke Bašistu zvýšil náš náskok strelou spoza 16-ky Martišiak. Niekoľko ďalších sľubných možností sme však nepremenili, naďalej sme však zostali nebezpeční. V 2. polčase pokračoval podobný obraz hry, v niektorých fázach sme však prestali kombinovať, čo bolo na škodu veci. V posledných 15 minútach sme však opäť predviedli niekoľko pekných útočných akcií. Definitívnu podobu výsledku pridal po rohovom kope Totku krásnou hlavičkou Kuchta. V zápase sme dosiahli zaslúžené víťazstvo, viacero hráčov podalo nadpriemerné výkony.“

FC Baník Horná Nitra - FK Senica
2 : 3 (0 : 3)

Góly: E. Bašista, M. Hudák, D. Martišiak

Hodnotenie: „Do zápasu sme výborne vstúpili, boli sme aktívni, dobre sme kombinovali. Už v 5. min sme sa dostali do vedenia, keď Hudák využil chybu brankára. Stále sme pokračovali v aktívnej hre, vytvárali si šance, boli sme nebezpeční po stranách ihriska, ďalšie dva góly sme však pridali až pred koncom polčasu. Najprv sa pohotovou strelou presadil Martišiak a o minútu ešte krajšou strelou aktívny a dobre hrajúci Bašista. V 2. polčase sme prestriedali, nepochopiteľne sme však poľavili hlavne v strede poľa a súpera sme pustili do hry, keď po prihrávke stredom ihriska domáci hráč prekonal Vajsa - 1:2. Aj od tohto momentu sme si vytvorili niekoľko čistých príležitostí, stále nám však v koncovke chýba pokoj a rozvaha. Naopak, súper znížil na rozdiel jedného gólu po tečovanom priamom kope. V nervóznom závere sme nakoniec víťazstvo uhájili, v 2. polčase sme však nepodali ani zďaleka taký výkon ako v prvom.“

FC Nitra - FK Senica
1 : 0

Hodnotenie: „Od začiatku sa hral otvorený futbal, obidve mužstvá chceli hrať, akcie sa striedali na oboch stranách. My sme sa snažili o kombináciu v strede poľa, súper využíval rýchlych ofenzívnych hráčov. Väčšinu našich útočných akcií ťahal aktívny Ratica, v 1. polčase nám však viazla finálna fáza. Do 2. polčasu sme spravili zmenu, keď do stredu poľa nastúpil Bašista, ktorý svojou aktivitou ešte zvýšil našu silu v strede poľa. Najväčšie príležitosti mal Ratica, ktorý dvakrát zatváral akcie na zadnej tyči, v prvom prípade jeho nádherný volej zázračne zneškodnil domáci brankár a druhú šancu zakončil tesne vedľa brány po centrovanej lopte od Búzeka. My sme šance nepremenili, naopak súper rozhodol o zápase, keď sa zblízka presadil Rapavý. Až do konca sme sa snažili s výsledkom niečo spraviť, bohužiaľ chýbal nám pokoj v koncovke. S výkonom som spokojný, menej už s našou efektivitou.“

FK Senica - Spartak Trnava
0 : 2

Hodnotenie: „Do zápasu sme sa snažili vstúpiť aktívne, bohužiaľ pribrzdil nás lacný gól zo 6. min, keď brankárovi vypadla z rúk centrovaná lopta a Jirka pohodlne zblízka dorazil loptu do siete. Snažili sme sa o vyrovnanie, vytvorili sme si niekoľko závarov pred bránou súpera, neboli sme však dostatočne dôrazní v 16-ke súpera a v niekoľkých situáciách nám chýbal pokoj v koncovke. Nebezpeční sme boli zo štandardných situácií, z hry sme si však skoro žiadnu šancu nevypracovali. V 2. polčase sme chceli zápas otočiť, bohužiaľ, zostalo len pri snahe. V celom stretnutí nám chýbala ľahkosť, viazla nám medzihra, nepresadili sme sa dostatočne po stranách ihriska. Súper vyhral zaslúžene.“

FK Senica - FK DAC Dunajská Streda
7 : 1 (4 : 1)

Góly: K. Ratica 3, Michal Hudák 3, M. Totka

Zostava: A. Šturdík - M. Hollý, D. Javorský, M. Rosa, A. Búzek - E. Bašista, M. Galba, M. Totka - E. Závodský, M. Hudák, K. Ratica (52. F. Hačunda)
Hodnotenie trénerom: Okrem niekoľkých úvodných minút sme boli v celom zápase lepším mužstvom. Mali sme výborný pohyb, vychádzali nám kombinačné akcie, výborne hrala stredová trojica, vpredu sme boli veľmi nebezpeční. Som veľmi spokojný s našim otváraním hry, situácie sme sa snažili riešiť futbalovo. Vsietili sme veľmi pekné góly, strelecky produktívni boli útočníci Ratica a Hudák, ktorí dali po 3 góly. Súper sa celý čas prezentoval dobrým futbalovým prejavom, čo určite zápasu prospelo. Oproti zápasu so Sencom sme zlepšili našu ponukovú činnosť, z hráčov bolo cítiť, ako si zápas užívajú. Dúfam, že v podobných výkonoch budeme aj ďalej pokračovať.

SFM Senec - FK Senica

3 : 0

Zostava:: M. Vajs - E. Závodský, D. Javorský, M. Rosa, A. Búzek - E. Bašista (46. M. Marík), M. Totka, F. Hačunda (36. M. Hollý) - M. Galba, M. Hudák, K. Ratica

Hodnotenie trénerom: „Už v 9. sekunde sme mali čistú príležitosť, keď sa po prihrávke Totku rútil sám na bránu Ratica, bohužiaľ tesne minul bránu. Tento moment nás však dostatočne nenakopol, začali sme kaziť ľahké lopty, v obrane sme začali robiť veľké individuálne chyby,  boli sme málo kreatívni v strede poľa, v útoku sme sa dostali len pred pokutové územie. Do vedenia sa dostal súper po našich dvoch hlúpych chybách, keď sme neboli schopní odkopnúť čistú loptu. Druhý gól pridal nádhernou strelou Osváth. Do 2. polčasu sme vstúpili oveľa lepšie, držali sme loptu, v strede poľa sme získavali lopty, bohužiaľ sa nám nepodarilo v tejto fáze streliť kontaktný gól. Naopak, po ďalšej hrubej chybe  v strede poľa musel situáciu zachraňovať za cenu pokutového kopu faulujúci brankár Vajs. Súper pokutový kop premenil, čím stanovil konečný výsledok. Domáci zvíťazili zaslúžene, niektorí naši jednotlivci podali podpriemerné výkony.“

FK Senica - FKM Karlova Ves
2 : 0
Góly: K. Ratica, M. Galba

Zostava: A. Šturdík - M. Hollý, D. Javorský, M. Galba, A. Búzek - M. Marík (42. J. Kuchta), M. Totka, E. Bašista - E. Závodský (58. F. Hačunda), M. Hudák, K. Ratica
Hodnotenie trénerom: „V stretnutí sme nepodali očakávaný výkon, pretrápili sme sa k víťazstvu. Do zápasu sme však vstúpili dobre, keď si po rohu Raticu súper stečoval loptu do svojej brány už v 7. min. Aj napriek tomuto momentu sme neboli schopní kombináciou prekonať organizovaného súpera. V strede poľa nám chýbal väčší pohyb, nikto na seba nezobral zodpovednosť. Kazili sme jednoduché prihrávky. Ak sme sa dostali do nebezpečných priestorov, chýbala nám kvalitná finálna prihrávka. Súper sa sústredil na defenzívu a brejky. Po prestávke sme pridali po rohu Raticu druhý gól, keď sa peknou hlavičkou presadil Galba - 2:0. Súper trochu otvoril hru, čím sa nám vytvoril priestor, bohužiaľ sme niekoľko sľubných šancí nedotiahli do gólového zakončenia. Súper mal najväčšiu šancu po zlej rozohrávke nášho brankára, následne však chybu napravil a samostatný nájazd súpera zneškodnil. Dúfam, že sa z tohto zápasu poučíme, a v ďalších sa budeme prezentovať kvalitnejším výkonom.“

AS Trenčín - FK Senica
0 : 4

Góly: K. Ratica 2 (1 z 11 m), M. Hudák, M. Totka

Zostava: M. Vajs - M. Hollý, J. Štefanka, D. Javorský, A. Búzek (52. M. Marík) - Š. Mach (36. E. Závodský), M. Totka, M. Galba - K. Ratica (69. F. Hačunda), M. Hudák, E. Bašista

Hodnotenie trénerom: „Do zápasu s kvalitným súperom sme vstúpili aktívne, podarilo sa nám už v 10. min dostať do vedenia, keď sa po prihrávke Bašistu presadil technickou strelou Hudák. Postupne sa začal presadzovať aj súper, nebezpečné situácie sa však našej obrane a brankárovi podarilo spoľahlivo vyriešiť. Naopak v 30. min sa po peknej strele Totku z priameho kopu dorážkou presadil Ratica - 0:2. V 2. polčase začal súper aktívnejšie, stále sa však nedostával do stopercentných príležitostí. Zlomovým momentom bola asi najväčšia šanca domácich, keď rozhodca prekvapujúco nariadil nepriamy voľný kop zvnútra 16-ky, strelu sme však zblokovali. Pri konci zápasu sme sa ešte dvakrát presadili. Najprv sa po peknej krídelnej akcii a spätnej prihrávke Hudáka presadil pohotovou strelou aktívny Totka. Posledný gól pridal z pokutového kopu Ratica, keď faulovaným hráčom bol Galba. Myslím, že víťazstvo sme si zaslúžili, pretože sme si vypracovali viacej gólových príležitostí, aj keď domáci sa taktiež prezentovali sympatickým výkonom. Rozhodlo to, že sme v mužstve mali výraznejšie individuality.“