Góly: Dominik Martišiak, Kristián Ratica

Góly: Mário Galba, Michal Hudák, Jakub Štefanka (11 m), Kristián Ratica
Foto zo zápasu

Zostava: M. Vajs - L. Kučera (63. L. Šurek), M. Sokolík (64. M. Banas), J. Štefanka, A. Búzek - M. Totka (61. P. Allina), J. Kuchta (58. M. Rosa), D. Martišiak - K. Ratica, M. Hudák, M. Galba

Komentár

"Od začiatku zápasu sme boli jednoznačne lepším mužstvom. Dobre sme kombinovali, snažili sme sa presadzovať po stranách ihriska, vytvorili sme si niekoľko príležitostí. Do vedenia sme sa dostali v 17. min, keď sa po centrovanej lopte Raticu presadil Galba. O chvíľu sa opäť po Raticovej akcii presadil pohotovo Hudák. Súper si žiadnu šancu nevypracoval, sústredil sa len na defenzívu a zdržovanie hry. Aj v 2. polčase sme boli jednoznačne lepším mužstvom. Tretí gól sme pridali z pokutového kopu nariadeného za ruku. Presadil sa Štefanka. Najkrajším momentom zápasu bola akcia pred štvrtým gólom, keď sa po peknej kombinačnej akcii a následnej centrovanej lopte Búzeka presadil hlavou Ratica. Dosiahli sme zaslúžené víťazstvo, boli sme jednoznačne lepším mužstvom."

Inter Bratislava - FK Senica
0 : 2 (0 : 1)
Góly: Mário Galba, Dominik Martišiak

FKSenica - Slovan Bratislava
3 : 1 (2 :1)
Góly: Kristián Ratica, Dominik Martišiak, Mário Galba

Zostava:  F. Ivánek - L. Kučera, J. Štefanka, M. Sokolík, A. Búzek - M. Totka (68. M. Hollý), J. Kuchta (57. M. Rosa), D. Martišiak (69. M. Banas) - K. Ratica, M. Hudák, M. Galba
Hodnotenie trénerom: "Od začiatku sme boli aktívnejší, výborne sme vstúpili do zápasu, keď sa po peknej akcii presadil veľmi dobre hrajúci Ratica. Bohužiaľ, v 8. min sa po nedorozumení v našej obrane podarilo Slovanu vyrovnať. Z gólu sme sa však rýchlo otriasli a zasa pokračovali v aktívnej hre. Odmenou bol druhý gól, keď sa po štandardnej situácii Raticu presadil pohotovo Martišiak. Mali sme aj niekoľko ďalších solídnych nebezpečných situácií, ale zvýšiť náskok sa nám do polčasu nepodarilo. Aj do 2. polčasu sme vstúpili dobre, postupom času však hra začala byť trocha rozháraná, definitívne sa nám podarilo zvýrazniť náš náskok 10 min pred koncom, keď sa po peknej akcii a skvelej práci Raticu presadil do prázdnej brány Galba. So zápasom som spokojný, myslím, že sme dosiahli zaslúžené víťazstvo."

FK Slovan Levice - FK Senica
2 : 2 (1 : 1)

Góly: Dominik Martišiak, Kristián Ratica (11 m)

Zostava: A. Šturdík - L. Kučera, J. Štefanka, M. Banas, A. Búzek - M. Totka, M. Rosa (41. M. Hollý), D. Martišiak - K. Ratica, M. Hudák, M. Galba (69. F. Hačunda)

Hodnotenie trénerom: "Od začiatku sa väčšinou hralo na súperovej polovici ihriska. Snažili sme sa presadzovať hlavne po stranách ihriska, naša pravá strana bola aktívna. Už v 1. min sa pekne presadil cez niekoľkých hráčov súpera Ratica, ale jeho prihrávku nezužitkoval Martišiak. Do vedenia sme sa dostali po nádhernej strele Martišiaka z 20 m. Domáci sa sústredili len na defenzívu, absolútne vynechávali kombináciu, všetky herné situácie riešili buď odkopom do autu alebo dlhým nákopom do našej 16-ky. Po jednej zo štandardných situácii na polovici ihriska opäť nasledoval nákop do nášho pokutového územia, lopta prepadla až k nášmu brankárovi, ktorý obrovskou chybou daroval súperovi vyrovnávajúci gól. V 2. polčase sme začali aktívne, držali sme loptu, podarilo sa nám dostať do vedenia, keď po faule na Hudáka premenil pokutový kop dobre hrajúci Ratica. Mali sme niekoľko ďalších príležitostí na zvýšenie náskoku, bohužiaľ sa nám skórovať nepodarilo. Naopak sme inkasovali v poslednej minúte z pokutového kopu. Mali sme pridať tretí gól a rozhodnúť tak o zápase, aj keď nie všetko bolo pri konci zápasu v réžii hráčov."

Spartak Myjava - FK Senica
0 : 3

Góly: Kristián Ratica, Dominik Martišiak, Jakub Kuchta
Zostava: M. Vajs - L. Kučera, D. Javorský, M. Rosa, M. Galba - D. Martišiak (61. F. Hačunda), J. Kuchta, E. Bašista (58. E. Závodský) - M. Totka (63. A. Búzek), M. Hudák, K. Ratica (58. M. Hollý)
Hodnotenie trénerom: „Od začiatku sme boli lepším mužstvom, výborne sme kombinovali a boli aktívni. Už v 7. min sa po peknej akcii trojice Bašista - Totka - Hudák presadil zblízka Ratica. V 17. min po nádhernej prihrávke Bašistu zvýšil náš náskok strelou spoza 16-ky Martišiak. Niekoľko ďalších sľubných možností sme však nepremenili, naďalej sme však zostali nebezpeční. V 2. polčase pokračoval podobný obraz hry, v niektorých fázach sme však prestali kombinovať, čo bolo na škodu veci. V posledných 15 minútach sme však opäť predviedli niekoľko pekných útočných akcií. Definitívnu podobu výsledku pridal po rohovom kope Totku krásnou hlavičkou Kuchta. V zápase sme dosiahli zaslúžené víťazstvo, viacero hráčov podalo nadpriemerné výkony.“

FK Senica - Horná Nitra
8 : 0 (3 : 0)

Góly: Mário Galba 3, Michal Hudák 2, Kristián Ratica, Erik Závodský, Lukáš Šurek
FOTO ZO ZÁPASU

Zostava: F. Ivánek - L. Kučera (47. M. Hollý), J. Štefanka, M. Banas, A. Búzek - M. Totka (50. P. Allina), M. Rosa (47. J. Kuchta), D. Martišiak - K. Ratica (47. E. Závodský), M. Hudák, M. Galba (60. L. Šurek)

Hodnotenie trénerom: "Od začiatku zápasu sme boli aktívnejší, bolo len otázkou času, kedy sa strelecky presadíme. Súper hral s nami otvorený zápas, čo nám vyhovovalo. V 1. polčase sme sa presadili 3x aj keď šancí bolo viacej. Veľmi dobre nám hrali krajní hráči, čo bolo vidieť hlavne v 2. polčase, kedy sme predviedli niekoľko dobrých kombinačných akcií, z čoho pramenilo viacero šancí a niekoľko z nich sme pretavili do gólu. Hlavne naša ľavá strana neustále zamestnávala obranu súperov. Som spokojný s výkonom mužstva a takisto som rád, že Horná Nitra k nám prišla hrať futbal a nebetónovala ako niektoré iné mužstvá."

FC Spartak Trnava - FK Senica
1 : 2 (0 : 2)

Góly: Michal Hudák, Dominik Martišiak

Zostava: F. Ivánek - L. Kučera, J. Štefanka, M. Sokolík, M. Banas (34. A. Búzek) - M. Totka (50. M. Rosa), J. Kuchta (60. P. Allina), D. Martišiak - K. Ratica (55. E. Závodský), M. Hudák, M. Galba (66. L. Šurek)

Hodnotenie trénerom: "Od úvodu sa hral vyrovnaný zápas. Súper nás dobre dostupoval, bol agresívny, my sme však taktiež nezaostávali v nasadení. Vedenia sme sa ujali po peknej kolmej prihrávke Galbu, keď sa technickou strelou presadil Hudák. Súper sa pokúšal o rýchly prechod dlhými loptami za obrannú líniu, kde hrozil nebezpečný Jirka. Defenzívne situácie však väčšinou s prehľadom riešila stopérska dvojica a brankár Ivánek. V 28. min sme pridali druhý gól, keď sa po peknej kombinácii Kuchta - Totka - Martišiak presadil posledne menovaný. Nezachytili sme však úvod 2. polčasu, keď sme sa na ľavej strane nechali ľahko obísť a domáci po spätnej prihrávke skorigovali. Ustáli sme však chvíľkový tlak Trnavy, naši hráči stále išli za víťazstvom, čo sa im nakoniec aj podarilo. Možno by zápasu viacej svedčala remíza, my sme však boli efektívnejší."

FK Senica - FC Nitra
3 : 2 (1 : 2)
Góly: Marek Banas, Marko Totka, Kristián Ratica

Zostava: F. Ivánek - L. Kučera, J. Štefanka, M. Banas, A. Búzek (27. M. Sokolík) - M. Totka, J. Kuchta, D. Martišiak - M. Hollý (45. K. Ratica), M. Hudák, M. Galba
Hodnotenie trénerom: "Absolútne sme nezachytili úvod zápasu, keď už v 7. min sme prehrávali 0:2. Dvakrát sa súper presadil po tom, čo sme na ľavej strane spravili individuálne chyby. Od 10. min sme však prevzali iniciatívu, začali sme sa dobre pohybovať, dobre sme kombinovali, hrali dostatočne kolmo dopredu. Vytvorili sme si niekoľko vynikajúcich príležitostí (Galba, Martišiak) bohužiaľ aj tie najväčšie sme nepremenili. Nakoniec sme sa presadili po rohu Totku, keď sa pohotovo presadil Banas. Do 2. polčasu sme išli s tým, že zápas otočíme. Opäť sa nám nedarilo premeniť ani tie najväčšie príležitosti. Zápas mal v tých minútach výborné tempo, hralo sa hore-dolu, naši hráči dreli, ale stále sme neboli efektívni. Nakoniec sa nám predsa podarilo vyrovnať, keď sa v 65. min presadil po peknej kombinácii Martišiaka a Hudáka do prázdnej brány Totka. Zaslúžené víťazstvo nám v poslednej minúte zabezpečil priamo z rohového kopu Ratica. Som spokojný s úrovňou duelu, potešili ma viaceré individuálne výkony ofenzívnych hráčov ( Hudák, Martišiak, Totka, Galba), spokojný som taktiež s tým, ako hráči išli za víťazstvom a nezlomili sa ani pri nepriaznivom stave. K úrovni zápasu prispel aj kvalitný súper."

FKSenica - FCŠamorín
8 : 0 (1 :0)

Góly: Mário Galba 2, Michal Sokolík, DominikMartišiak, Michal Hudák, Kristián Ratica, Marko Totka, Jakub Kuchta

Zostava: A. Šturdík - L. Kučera (53. L. Šurek), J. Štefanka, M. Banas, A. Búzek - M. Totka, M. Sokolík (36. J. Kuchta), D. Martišiak (53. F. Hačunda) - M. Hollý (36. M. Galba), M. Hudák, K. Ratica.
Hodnotenie trénerom:  "Do zápasu sme nevstúpili dobre. V 1. polčase sme hlavne v ofenzíve boli príliš statickí. V strede bol dominantný Totka, bohužiaľ, ďalší ofenzívni hráči sa k nemu nepridali. Súper sa zameral výlučne na defenzívu, my sme to však nedokázali využiť. Jediný gól polčasu dal pohotovou dorážkou Sokolík. Do 2. polčasu sme vstúpili vynikajúco, v krátkom časovom slede sme dali dva góly, dostali sme sa do pohody, začali sme byť dostatočne kreatívni, pohybliví, čoho výsledkom bolo viacero veľmi pekných gólov. Oživenie priniesli aj striedajúci hráči. Výsledok zápasu mohol byť oveľa vyšší, ak by sme neprehajdákali 1. polčas. Niektorí ofenzívni hráči ma sklamali, naopak po prestávke som bol s výkonom spokojný."

DAC Dunajská Streda - FK Senica
1 : 2 (0: 1)
Góly
Michal Hudák, Jakub Štefanka

Zostava: A. Šturdík - L. Kučera, J. Štefanka, M. Sokolík, A. Búzek - M. Totka, M. Galba, J. Kuchta (63. P. Allina) - M. Hudák, D. Martišiak (36. M. Hollý), K. Ratica
Hodnotenie trénerom: "V 1. polčase sme nepodali očakávaný výkon. Kazili sme príliš veľa ľahkých prihrávok, nemali sme dobrý pohyb, vpredu sme neboli nebezpeční. Najaktívnejší boli stredoví hráči, bohužiaľ aj oni často kazili. Niekoľko streleckých pokusov spoza pokutového územia mal Totka. Oveľa viac som očakával v 1. polčase od útočníkov, bohužiaľ, boli príliš statickí. Napriek tomu sme sa dostali minútu pred koncom polčasu do vedenia, keď Totkovu centrovanú loptu pohotovo zakončil Hudák. Po prestávke sme vstúpili oveľa aktívnejšie, vypracovali sme si niekoľko vynikajúcich príležitostí, ožili útočníci, do zakončenia sme sa dostávali aj z druhej vlny, keď sa často o streľbu pokúšal Galba. Šance sme však trestuhodne premárnili a zákonite prišiel trest. Náš hlúpy faul v pokutovom území súper potrestal premenenou penaltou. Zápas mal v 2. polčase výbornú úroveň. Akcie sa striedali na oboch stranách. Nám sa podarilo vsietiť víťazný gól minútu pred koncom po rohovom kope, keď sa v 16-ke výborne zorientoval Štefanka. Som spokojný s 2. polčasom, kedy mal zápas veľmi dobrú úroveň."

FK Senica - ŠK SFM Senec
4 : 3 (3 : 2)

Góly: Mário Galba 2, Michal Hudák, Kristián Ratica

Zostava: A. Šturdík (28. F. Ivánek) - L. Kučera, J. Štefanka, M. Sokolík, A. Búzek - M. Totka, M. Galba, P. Allina (51. J. Kuchta) - M. Hollý (51. F. Hačunda), M. Hudák, K. Ratica
Milan Suchý (tréner): "Do zápasu sme vstúpili aktívne, už v 1. min sme mali príležitosť skórovať, Ratica však situáciu nevyriešil gólovo. Gólu sme sa dočkali v 8. min, keď sa po rohu Raticu presadil Galba. Situácia sa zopakovala o 4 minúty, tentokrát sa však Galba presadil pohotovou hlavičkou. Hostí sme do hry dostali vlastnými chybami. Dvakrát sme inkasovali po štandardných situáciách z väčšej vzdialenosti. Našťastie sme sa opäť dostali do vedenia v predposlednej minúte, keď výbornú prácu odviedol Ratica a po jeho kolmej prihrávke sa presadil dobre hrajúci Hudák. Aj nástup do 2. polčasu nám vyšiel, keď sa po centrovanej lopte Hollého pohotovo presadil Ratica. Ďalší gól sme však napriek viacerým príležitostiam nepridali, naopak zasa inkasovali lacný gól po rohovom kope. V nervóznom závere inkasoval brankár Ivánek absolútne zbytočnú červenú kartu. Zápas sme mali výborne rozohratý, vlastnými chybami sme z neho spravili drámu. Niektorí hráči ma výkonom sklamali."

FKM Karlová Ves - FK Senica
0 : 11

Góly: Kristián Ratica 5, Michal Hudák 3, Mário Hollý, Mário Galba, Jakub Kuchta
Zostava: F. Ivánek - L. Kučera, J. Štefanka, M. Sokolík, M. Banas - M. Totka, M. Galba, P. Allina (41. J. Kuchta) - M. Hollý (43. O. Bohun), M. Hudák, K. Ratica (58. F. Hačunda)
Hodnotenie zápasu
Milan Suchý (tréner): "Od začiatku zápasu to bola jednoznačná záležitosť. Už v 1. min sme mali 2 obrovské príležitosti, do polčasu sme sa presadili 4x. V 2. polčase sme pridali ďalších 7 gólov, skóre však mohlo byť aj dvojnásobné. Som spokojný s prístupom k zápasu, chlapci si schuti zahrali a zastrieľali. Negatívom je veľké množstvo nepremenených vyložených gólových príležitostí."

FK Senica - AS Trenčín
1 : 0

Gól: Mário Galba

Zostava: F. Ivánek - L. Kučera, J. Štefanka, M. Sokolík, A. Búzek (63. L. Šurek) - M. Totka (66. P. Begáň), M. Rosa, M. Galba - M. Hollý (51. M. Banas), M. Hudák (70. J. Kuchta), K. Ratica
Milan Suchý (tréner): Od začiatku mal zápas výbornú úroveň, akcie sa prelievali z jednej strany na druhú. V 1. polčase nám výborne zahrala obranná štvorica, bola dostatočne agresívna, krajní obrancovia sa snažili podporovať ofenzívu. Po niekoľkých šanciach na oboch stranách sme asi od 20. min prebrali iniciatívu a vyústením bol víťazný gól Galbu, ktorému situáciu pripravil chrbtom k bráne otočený Hudák - 1 : 0.
Do 2. polčasu sme opäť chceli vstúpiť aktívne, čo sa nám aj podarilo, bohužiaľ sme v niektorých situáciách prepadli v ofenzíve, čo súper využíval na rýchle protiútoky. V týchto momentoch nás podržal brankár Ivánek a v jednej situácii výborne zachránil na bránkovej čiare Rosa. My sme mali tiež niekoľko nebezpečných príležitostí, ktoré sme bohužiaľ nepremenili. Zápas sme nakoniec doviedli do víťazného konca, myslím, že sme si víťazstvo o jeden gól zaslúžili. Som spokojný s tempom zápasu, s nasadením a agresivitou našich hráčov, z môjho pohľadu mal zápas veľmi dobrú úroveň k čomu prispel aj kvalitný súper.