Futbalový turnaj "U11" o pohár Levíc 2010

24.08.2010 08:22

Turnaj bol organizačne dobre zabezpečený, hralo sa na dvoch trávnatých ihriskách s možnosťami pre rozcvičenie, hrací čas 25 minút.

Za účasti kvalitných tímov, sme podávali pekné futbalové výkony. Až na jediný zápas s Považskou Bystricou sme predvádzali ofenzívny pekný futbal, kde sme si dovolili agresívnejšie ukázať individuálne zručnosti a schopnosti priamo v osobných súbojoch. Pomaly už vieme využívať celú šírku ihriska. Teší ma, že sme viacej zakončovali aj zo stredných vzdialenosti.

Pri nahustenom programe, ktorý sme mali, chalani predvádzali bojovné výkony počas každého zápasu.

 Levice B -  FK  Senica   1:4     góly: Dominik Stanický, Filip Smetana, Tomáš Morávek, Lukáš Kučera 

Prvý zápas proti Leviciam B sme boli drzejším tímom, ktorý využíval chyby súpera a trestal ich gólmi. Môže nás však mrzieť zbytočný gól, kde sme nezvládli bránenie rohového kopu.

 Považská Bystrica -  FK Senica  4:1  Dominik Stanický

V druhom zápase sme nenastúpili v takom nasadení ako do prvého zápasu. Bol na nás vidieť strach a rešpekt zo súpera, ktorý to využil na strelenie gólov. My sme sa prebrali až v druhej polovici zápasu, čo však stačilo na strelenie len jedného gólu.

Trenčín – FK Senica 0:0

Držanie lopty bolo na našich kopačkách, ale nevedeli sme si vypracovať vyloženú šancu. Príliš sme sa tlačili do stredu ihriska čo vyhovovalo súperovi, ktorý hrozil rýchlymi brejkmi.

Vyloženú tutovku sme ani na konci zápasu nepremenili a keďže sme málo pokúšali strelecké šťastie, skončil sa zápas remízou.

 Žilina – FK Senica  0:4    góly: 2 Lukáš Šúrek, Michal Rosa, Dominik Stanický

V tomto zápase sme si užívali futbal. Predviedli sme niekoľko pekných herných kombinácií, ktoré sme vedeli premeniť aj na góly. Hrali sme pekný kombinačný futbal, kde sme si dovolili ukázať aj svoje futbalové zručnosti.

Po obedovej, krátkej prestávke nás čakal dvojzápas s Nitrou a domácim Ačkom.

 Nitra – FK Senica  1:2       góly: Ondrej Bohun, Lukáš Šúrek

Obidve mužstvá hrali ofenzívny futbal, využívajúci šírku ihriska. Na nás bol badať ešte obed, keď naša hra bola malátna, prispôsobovali sme sa súperovi, ale dobre bránili. V polovici zápasu sme sa prebudili a zvýšenou aktivitou sme sa dostávali aj my do viacerých šancí. Peknou strelou Ondreja z väčšej vzdialenosti sme sa ujali vedenia. Súper zvýšil otáčky a o pár minút vyrovnal. Zápas bol od toho mementu dynamickejší na obidvoch stranách, ani jedno družstvo nebralo remízu. Po Lukášovej individuálnej akcii sme sa radovali z víťazstva.

 Levice A – FK Senica    3:0

Jeden zápas sme skončili, druhý nám o chvíľku začal.  Domáci sa po našich individuálnych chybách dostali do trojgólového vedenia. Ďalej sme sa sústredili na obranu, gól sme síce nedostali, ale ani naše akcie neboli efektívne zakončené. Museli sme sa zmieriť s prehrou.

Zlaté Moravce  - FK Senica  1:0

V tomto zápase sme boli lepším tímom, ktorému však chýbalo kúsok šťastia, viacej  skúsenosti. Lopta bola naša, veľa striel, ale ja keď už bol brankár prekonaný zastúpil ho spoluhráč, alebo tyčka. Rozhodol jeden brejk. Náš tlak sme nedokázali pretaviť na gól. Nechali sme sa stiahnuť priveľmi pred bránku súpera a pomáhali sme im prehusťovať ich obranný priestor. Za predvedený výkon v tomto zápase si všetci aktéri zaslúžia pochvalu.

Na turnaji sme si mohli overiť naše futbalové zručnosti priamo s kvalitnými súpermi. Môžeme sa poučiť opäť z individuálnych alebo kolektívnych chýb. Som spokojný s predvádzaným futbalom, jeho dynamikou i technicko-taktickou vyspelosťou na danej úrovni.

 

                                                                                                               Vladimír Rehák, tréner U11

.